Egy frfi legyen szinte! Kivve, ha arrl van sz, hogy mekkora a fenekem. Ha nagy, fllenthet, st, ktelessge fllenteni. Ha jnak tallja, akkor persze mondja azt. Tulajdonkppen mindegy, milyennek tallja, csak bkoljon. Elhiszem! Vagy mgse?
Nem csak elmlet
A ni lleknek s magabiztossgnak kell a bk, s szinte mindegy, hogy mennyi a valsgalapja. Elhiszem s elhisszk akkor is, ha a tkr s az sz mst mond. Spontn bkokra vgyunk, amelyek elzik bizonytalansgainkat. Mert mi, nk nagyon tudunk bizonytalankodni. Egyszerre akarunk a vilg legdgsebb nje, a legtkletesebb felesge s a legkivlbb dolgozja lenni, s mindezrt elismerst remlnk. Egy bkot. Mindennap egy bkot.
Akkor is hallani akarjuk azokat az des mondatokat, ha tisztban vagyunk esznk lessgvel s derekunk kecsessgvel, de akkor mg inkbb, ha ppen a slyfelesleg miatt aggdunk. Pontosan tudjuk, hogy finom lett az ebd, mi is kstoltuk, de a ktszer szedsnl cizellltabb elismersre is vgyunk. Hallani szeretnnk, hogy ami j, miattunk j. Ezrt bkolunk egymsnak is. Tudjuk, milyen jlesik, ha valaki szreveszi j frizurnkat, rtkeli a vacsornkat, s pontosan tudja, milyen divatos az a gnc, amit magunkra hztunk.
Pasik egyms kzt
A pasik nem bkolnak egymsnak. Furcsn is venn ki magt, ha egyms nadrgjt s frizurjt dicsrgetnk, vagy ppen megjegyeznk, „ma milyen tkletesen sikerlt a borotvlkozs, olyan szp az arcod”.
Nem ilyen egyrtelm a helyzet, ha autrl, mobiltelefonrl vagy szmtgprl van sz. Bellk is kitr az elismers, de teljesen kdolt zenetekkel. Nincsen „de szp az j autd” tpus bk, hanem azonnal a lnyegre trnek: „bivalyers a motorod!”, „kitn a fnyezs!”, st, vadember mdjra meglehetsen csnya szavakat ugatnak egyms fel. Frfias bkok ezek, cicoma nlkl.
Mr mondtam
Egy pasi a legaprbb bk utn is kellemetlenl rzi magt, viszont egy nnek nem lehet annyit bkolni, hogy azt megunja. A frfiak viszont legtbbszr gy vannak a bkkal, hogy strber szoknyapecrnek tartanak minden hzelkedt, s egybknt is, mirt mondogassk jra s jra ugyanazokat a bkokat, hiszen egyszer mr mondtk. Ha vltozik a helyzet, majd szlnak.
Egybknt pedig teljesen mindegy, hogy milyen a frizurja, mert gy is s gy is j. St, sok frfi meggyzdse, hogy a nk nem is a pasiknak csinostjk magukat, hanem egymssal rivalizlnak. Nem minden valsgalap nlkli a felvets, de ez mg nem jelenti azt, hogy nincs szksg a szeretett frfi – vagy brmelyik frfi – bkjra.
szinte bk?
A frfiak kegyetlenl nehz helyzetben vannak. Bkolniuk kell, radsul szintn. Mert hiba szajkzza a „Hogyan kerljnk kzel a csajokhoz?” cm kziknyv, hogy ma mr a legtbb bk elcspelt, hiteltelen. Nincs n, aki ktkeds nlkl boldogan elhinn, ha azt mondjk neki, hogy „h, de szexi vagy!”, „te vagy a legokosabb n az ismerseim kztt!”, „te vagy a legjobb bartom!”, „tudom, hogy j anya leszel”, „teljess teszed az letem”.
Kzben neknk, csajoknak sem knnyebb a helyzetnk, mert akr egyik lbujjunkat is odaadnnk, csak hogy mi legynk a legszexisebbek, a legokosabbak, a legjobb bart, s mi tegyk teljess az lett. Szinte belehalunk, hogy elhihessk minden szavt, de kzben ott csengenek tapasztalt s szigor nk szavai, hogy a frfiak csak azrt bkolnak, hogy gyba dntsk a nket, s nem is gondoljk komolyan.
Szerelmesen tudjuk, hogy vannak olyan frfiak, akiknek minden szava res hzelgs, de azt kpzeljk, hogy a mi pasink ms. Szvbl s szintn beszl. Ezek utn mg jobban fj, amikor kt ht mlva sz nlkl lelp, s mi mg mindig nem rtjk, hogy mirt ment el, hiszen pr napja mg arrl beszlt, hogy mi vagyunk lmai nje. Szoks szerint ilyenkor sszel a bartni kupaktancs, s visszaidznek minden mondatot, minden bkot, de logikus s mindent megmagyarz eredmnyre nem jutnak. Egy id utn biztos elkerl a rgi monds, hogy „lynyom, frfinak csak akkor higgyl, ha l legel a srjn”.
Mi a problma?
Mi, csajok tlbonyoltjuk a bk krli hercehurct, a pasik pedig kztudottan utljk a bonyolult dolgokat, s vgl nem csinlnak semmit. Mert az is baj, ha bkol, s az is, ha nem bkol. Az is baj, ha igazat mond, s az is, ha hzeleg. A nknek semmi sem j, teht a legbiztosabb semmit sem tenni. Persze az igazi bonyodalmak csak ekkor kezddnek. A n krdsekkel ostromolja a pasit: „J volt a vacsora?” „Milyen az j frizurm?” A pasi erre megereszt egy „j”-t, s mr robban is a balh. A n nem hiszi el, szeretet- s figyelemhinyra panaszkodik, a frfi pedig elkpzelni sem tudja, hogy mi lett volna a helyes vlasz. A vacsora j volt. A frizura j. Mi itt a problma? A nk persze azonnal megrtik a msik nt, a frfiak viszont elmennek horgszni, pedig nem trtnt ms, csak a n egy szinte, spontn bkra, illetve dicsretre vgyott.
Vedd knnyedn!
rdgi kr: a n bkra vgyik, a frfi pedig nem bkolsra szletett. Nem egy lhet szituci, s a bkols krli balhzsbl nem a szerelem tpllkozik. Viszont ppen a prkapcsolat megvsa rdekben mindenki engedhet egy keveset csknyssgbl. A pasik mondjk el, ha valami j, mert a csajok imdnak kommuniklni, a csajok pedig elgedjenek meg havi, esetleg heti egy szinte bkkal, s erstsk nbizalmukat. A bkokat s a bkolst nem kell tl komolyan venni, az szinttlen bkokon lehet nevetni, akrcsak a bkok hinyn, s nha az is bk, ami nincs benne a bklexikonban, de szvbl jn. Mi kell inkbb, egy mzesmzos mondat vagy egy elismer pillants? Tudom, mindkett, mert mi, nk ilyenek vagyunk.